Haber

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Erdoğan-Mirziyoyev görüşmesine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüşmesinde, İsrail’in Gazze işgalinin son bulması için dünyanın sesini daha da yükseltmesi ve İsrail’i durduracak etkili adımların atılması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Zirvesi için Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, görüşmede Özbekistan ile Türkiye arasındaki ikili işbirliğinin geliştirilmesine yönelik atılacak adımlar, mevcut bölgesel ve küresel sorunlar, İsrail’in Gazze saldırılarının geldiği nokta ve sivillere insani yardım ulaştırılması çabalarının ele alındığı belirtildi. Şu ifadelere yer verildi:

“Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze işgalinin sona ermesi için dünyanın sesini daha da yükseltmesi ve İsrail’i durdurmak için etkin adımlar atması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Özbekistan arasında her geçen yıl artan ticaret hacminden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ” “Enerji, madencilik, gıda, tekstil ve diğer branşlar dahil olmak üzere endüstriyel işbirliğinde yeni projelerin teşvik edilmesinin önemini vurguladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu