Haber

Erdem Canpolat: Depremi otel değişikliği ile atlattık

Pazarcık’ta 7,7, Elbistan’da 7,6 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da büyük yıkıma neden oldu.

Bu deprem sırasında Hatay’da bulunan Kasımpaşa takımının kalecisi Erdem Canpolat, deprem sırasında yaşadıklarını Alman basınından Bild’e anlattı.

“Hatay’daki ana ekip otelimiz depremde tamamen yıkıldı”

Fazilet Canpolat, kalacakları otelin yıkıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Hatay’daki ana ekip otelimiz depremde tamamen yıkıldı. Geriye dönüp baktığımızda orada kalmadığımız için çok şanslıydık. Başımıza gelenlerden daha kötü şeyler olabilirdi. Cehennem gibiydi.”

“Tanrı’nın bizi koruyacağını umuyordum”

Yorganın altına saklandığını belirten Fazilet Canpolat, şunları söyledi:

“Saat dördü biraz geçiyor. Otelin sarsıntısıyla uyandım ama önce bir şey düşünmedim. Rüya sandım ve geri döndüm. Ama sonra otel yine sarsıldı. Camlar kırıldı. , televizyon ve lambalar odanın karşısına fırlatıldı, bir dolap devrildi. Örtünün altına saklandım ve Allah’ın bizi koruyacağını umdum.”

“Kırık pencerelerin üzerinden geçtim”

Genç kaleci açıklamalarına şöyle devam etti:

“Otel çökebilirdi. Çok çabuk çıkmam gerektiğini biliyordum. Tişört, pantolon ve beyaz havlu kumaştan otel terlikleri giydim ve kırık camların üzerinden geçtim. Koridorda diğer oyunculara rastladım. ‘Ne oldu? bu mu? Buradan canlı çıkabilir miyiz?’ Bana sorular sordular.”

“Tam bir felaketti”

Ekip olarak şokta olduklarını söyleyen Canpolat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Havaalanına giderken yolda yıkılmış evler gördük. Tam bir felaketti. Çok şükür cehennemden zamanında çıkmayı başardık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu