Haber

Genel Sekreter Çelikel: ‘Muhtarlarımızın sorunları vatandaşlarımızın sorunlarıdır’

Genel Sekreter Çelikel: “Muhtarlarımızın sorunları vatandaşlarımızın sorunlarıdır”

Genel Sekreter Çelikel, Tuşba ilçesinde mahalle muhtarlarıyla görüşmeye geldi.

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Tuşba ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerin sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla başlattığı muhtarlık görüşmelerinin ikincisi Tuşba ilçesi ile devam etti. Fidanlık Park’ta düzenlenen toplantıda Tuşba mahallesi muhtarlarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, muhtarların sorunlarını ve taleplerini tek tek dinleyerek not aldı.

Toplantının başında muhtarları tek tek selamlayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı’nın selamlarını ileterek istişare toplantısının hayırlı olmasını diledi. . Genel Sekreter Çelikel, “Van’da bu yıl maalesef en büyük sorunumuz içme suyu. İl merkezi ve kırsal su sorunumuzu olabildiğince vatandaşlarımıza yansıtmadan çözmeye çalışıyoruz. Bizler de bu taleplerimizin farkındayız. diğer sorunları çözmek için tüm birimlerimizle buradayız. Muhtarımızın sorunu vatandaşımızın sorunudur.”

Daha sonra tek tek konuşan mahalle muhtarları yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek su, altyapı, üstyapı, kanalizasyon, yol, ulaşım, tarım, ilaçlama, okul, taziye konutu, sıva, istinat duvarı taleplerini dile getirdi. ve mahallelerinde oyun alanları. Mahallelerin sorunlarını da anlatan muhtarlar, inceleme noktasında ilgili birimlerden de bilgi aldı.

Sorunları tek tek not alan Genel Sekreter Çelikel, taleplerin karşılanması ve sorunların analizinin takipçisi olacaklarını bildirdi.

Toplantı, öğle yemeğinin ardından muhtarlara hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Toplantıya Van Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, Lider Danışman Sinan Hakan ve İkram Kali, VEDAŞ ve AKSA temsilcileri ile büyükşehir belediyesinin ilgili daire başkanları katıldı.

kose-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu